ÇÖZÜMLERİMİZ

ÇÖZÜMLERİMİZ

image
Online Yedekleme

MakroBackup ile tüm kritik verilerinizi internet üzerinden online yedeklemek çok kolay, güvenli ve hızlıdır. Veri yedekleme sırasında hiç bir programı / servisi kapatmak gerekmez. Siz işinize bakarken MakroBackup; Veri Dosyaları, SQL Veritabanı Verileri, Outlook Veri Dosyaları vb. tüm kritik öneme sahip verilerinizi online yedekler ve felaket durumunda yedeklenmiş dosyalarınıza her yerden ulaşabilir ve verilerinizi profesyonel destek almadan kolayca kurtarabilirsiniz.

MakroBackup ile internet üzerinden online veri yedeklemek için yüksek hızlı internet bağlantısı gerekmez. ADSL internet bağlantısı üzerinden Fiber internet, Metro internet gibi yüksek hızlı internet bağlantısı olmadan bile Sunucu ve Bilgisayarlarınızı hızlı bir şekilde yedeklemek mümkün.

Verilerinizi dilerseniz sahip olduğunuz MakroBackup Yedekleme Ünitesi'ne yedekleyebilir, dilerseniz MakroBackup Bulut Yedekleme Servislerine üye olarak donanım yatırımı yapmadan minimum maliyetle verilerinizi güvenli bir şekilde yedekleyebilirsiniz.

Devamı...

image
Veri Güvenliği

MakroBackup merkezi yedekleme sunucusunda veri güvenliğini sağlamak için tüm tedbirler alınmıştır.Verilerin yerel ağ veya internet üzerinden sunucuya transferi esnasında AES256 şifreleme yöntemiyle şifrelenmesi güvenlik tedbirlerinden birtanesidir.

Yedek verilerin depolandığı disklerin şifrelenmesi, dosya sisteminin virüs ve türevi zararlı yazılımlardan etkilenmeyecek şekilde tasarlanmış olması, kullanıcıların yedeklerine erişim izni verilmişse sadece kendi yedeklerine erişebilmeleri, tüm yedeklere sadece yöneticilerin erişebilmesi gibi bir çok güvenlik tedbiri alınmıştır.

Yedeklenen veriler ağ üzerinde meydana gelebilecek kayıplar,istemci bilgisayardaki virüsler ve farklı sebeplerle zarar görebilir.

Bu sebeple MakroBackupyedekleme sonrası,orijinal veri ile yedeklenen verinin doğrulamasını yapar. Veri bütünlüğü testini geçen yedekler saklanır. Belirli denemeler sonrasında başarıya ulaşılamaması durumunda ilgili yöneticiler durumdan haberdar edilir.

Devamı...

image
Yedek Arşivleme

MakroBackup yedeklenen verileri arşivleme özelliğine sahiptir.

Arşivleme için ayrı bir modül geliştirilmiş olup buradan yedeklerin günlük, haftalık, aylık ve yıllık şeklinde arvişleme periyotlarını belirleyebilirsiniz.

Böylece dosyaların silinmesi, bozulması haricinde yalnışlıkla değiştirme, üzerine yazma gibi durumlarda her zaman dosyalarınızın orijinal yedeklerine ulaşabilirsiniz.

Arşivleme özelliği ile verilerinizin büyüme oranlarını izleyebilir, geriye dönük kontrol ve kıyaslama amaçlı kullanabilirsiniz.

Devamı...

image
BLOCK DIFFERENTIAL BACKUP

Block Differential özelliği MakroBackup’ı diğer alternatiflerinden ayıran en önemli özelliklerinden biridir.

Bu özellik sayesinde değişen dosyalar yedeklenmek yerine, dosya içerisindeki değişen veri blokları yedeklenir ve sunucuda daha önce yedeklenmiş veri dosyasına, değişen veri blokları entegre edilir.

Bu yöntem sayesinde istemciden yedekleme ünitesine transfer edilen veri miktarı, dosya seviyesinde yedekleme yöntemine göre çok fazla azaltılmış olur ve yedeklerin kaplamış olduğu alan önemli derecede azalmış olur.

Böylece yedekleme sırasında ağ üzerindeki trafik rahatlamış olur ağın yavaşlaması önlenmiş olur.

Yine bu özellik sayesinde şubeler ve mobil çalışanların yedekleri internet üzerinden yüksek hızlı bağlantılara gerek kalmadan hızlı ve sürekli yedeklenir. Block Differential yedekleme özelliği hem dosya yedeklemede hemde imaj yedeklemede kullanılmaktadır.

Devamı...

image
Veri Tekilleştirme

Günümüzde şirketler her alanda maliyetlerini düşürme çabası içindedirler. Veri depolama maliyeti de önemli bir yer işgal etmektedir.

Veri depolamak için gereken alan ihtiyacını azaltmak,her bir megabayt için depolama maliyetini düşürmek önemlidir.

MakroBackup tekrarlanan verinin tekilleştirilmesini sağlayarak kullanıcıların maksimum miktarda veriyi, megabayt başına minimum fiyatla depolanmasını sağlar, depolama verimliliğini arttırır.

MakroBackup, DeDuplication özelliği ile daha az kapasite ihtiyacı, daha az ağ trafiği ve daha fazla hız vadediyor.

Makrobackup yedeklenecek dosyaları depolamadan önce kendisinde daha önceden yedeklenmiş dosyanın bire bir kopyası var mı kontrol eder ve var ise ilgili dosyayı yedeklemez ancak ilgili istemci için kendisinde var olan bu dosyayı rezerve eder.

Bu sayede bire bir aynı olan dosyalar tekilleştirilmiş olur ve yedeklenmez .

Devamı...

image
SQL Server Yedekleme

MakroBackup, Microsoft SQL Server, MySQL, FireBird, SQLite ve Oracle dahil tüm çalışır durumdaki veritabanlarını, uygulamaları kapatmaya gerek kalmadan arka planda online yedekleyebilmektedir.

Bilindiği üzere Microsoft SQL Server, Outlook vb. Uygulamaların veri dosyaları değiştirilmeye, silinmeye karşı korunan veri dosyalarıdır. MakroBackup ile SQL Server yedeği almak için SQL servisini durdurmaya, programları kapatmaya gerek yoktur. Siz çalışmanıza devam ederken arka planda SQL yedekleriniz otomatik alınır.

SQL Server Yedeklerinizi hem dahili Yedekleme Ünitesine hemde Bulut Yedekleme sunucularımıza online yedekleyebilirsiniz. SQL veritabanı boyutu 500 GB'ye kadar Yerel ağda SQL yedeklerinizi 6 dakikada bir, internet üzerinden ise 1 saate kadar SQL Yedeklerinizi hızlı ve güvenli yedekleyebilirsiniz.

Devamı...

image
Raporlama Ve Bildirimler

MakroBackup merkezi veri yedekleme ünitesi yedekleme durumunun analiz edilebilmesi için gelişmiş istatiksel raporlar ve yedekleme sürekliliğinin sağlanabilmesi için gelişmiş uyarı ve bilgilendirme teknolojileri ile donatılmıştır.

Sunucu ve bilgisayarların disk depolama birimi üzerinde kapladıkları alanın yüzde ve bayt cinsinden grafiksel olarak raporlanır.

Böylece hangi sunucu veya bilgisayarın disk üzerinde ne kadar alan kapladığı kolayca tespit edilebilir ve tedbir alınabilir.

Bilgisayar ve sunucu yedeklerinin depolamada kapladıkları alanları günlük ve aylık grafiksel olarak takip edebilirsiniz. Bu grafiksel raporlama özelliği ile bilgisayar veya sunucuların gün ve gün eksilen veya artan yedekleme durumu kolayca tespit edilebilir, yedekleme gidişatı hakkında kolay ve hızlı karar verme olanağına sahip olursunuz.

MakroBackup yedekleme sürekliliğinin sağlanabilmesi için gelişmiş teknolojilerle donatılmıştır.

Devamı...

image
NAS ÜNİTE İLE KARŞILASTIRMA

1. MakroBackup Merkezi Yedekleme Ünitesi ile Yerel Ağ ve İnternet üzerindeki tüm Sunucu ve Bilgisayarların yedekleme durumları tek noktadan izlenebilir, yönetilebilir.

2. MakroBackup ile ayrıca yedekleme yazılımı satın almanız gerekmez. MakroBackup yedekleme üniteleri 10-50 kullanıcı arası lisanslarla birlikte gelmektedir. Bu lisanslar hem masaüstü bilgisayar hem sunucularda geçerlidir.

3. MakroBackup ile yedekleme süreçlerini takip etmeniz gerekmez. MakroBackup yedekleme planındaki tüm sunucu ve bilgisayarlar ile ilgili başarılı veya başarısız yedekleme işlemlerinden sizleri e-posta ile anında bilgilendirir.

4. NAS depolama üniteleri ve USB Harici disk gibi veri depolama ortamları üzerindeki verilere doğrudan veya Windows paylaşımı üzerinden erişilebildiği gibi virüslere karşı koruma sağlayamazlar. MakroBackup doğrudan sunucu veya bilgisayara bağlı değildir ve Windows paylaşımı ve ftp kullanmaz. Bu sebeple virüslere karşı etkin koruma sağlar.

Devamı...

image
Yedekleme Sürekliliği

MakroBackup yedekleme sürekliliğinin sağlanabilmesi için ekstra özelliklerle donatılmıştır.Klasik yedekleme çözümlerinde bilgilendirme ve uyarı mekanizması tek taraflı çalışmaktadır. İstemci tarafına yüklenen yazılım bu görevi yerine getirir ancak istemci tarafındaki donanım arızaları, işletim sistemlerinin karşı karşıya oldukları tehditler sebebiyle çoğu zaman yedekler alınamaz ve başka kontrol mekanizması olmadığından yöneticiler bu durumdan haberdar olmaz veya çok geç haberdar olur. Genellikle en kötü haberdar olma şekli yedek veriye ihtiyaç olduğu zamanlardır.

MakroBackup yedekleme sunucusunda durum çok farklıdır; Herhangi bir sebeple planlanmış yedekler alınamadığında, MakroBackup ilgili yöneticileri mail ve sms yolu ile bilgilendirir. Bilgilendirme sistemi çift taraflı çalışır, istemci yedekleme sunucusuna erişemediğinde istemci, yedekleme sunucusu istemciye erişemediğinde sunucu bilgilendirme ve uyarı işlevini yerine getirir.

Özetle; Yedeklemede meydana gelen problem ister istemci kaynaklı olsun ister sunucu kaynaklı her durumda haberdar olur ve yedekleme sürekliliğini sağlamış olursunuz.

Devamı...

BULUT SUNUCU